Projekto „Kovok!“ įspūdžiai

PrintFriendly and PDF

 Vilniaus fechtavimo klubo (toliau – VFK) nariai siekdami skatinti žmones sveikiau gyventi ir daugiau judėti, įgyvendino ES programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamo projekto „Kovok!“ veiklas – 12 nemokamų seminarų visuomenės dalyviams. Projektu „Kovok!“ siekiama sudominti ir motyvuoti žmones mokytis per sportą ir aktyvią veiklą, spręsti žmonių laisvalaikio leidimo problemas ugdant jų sveikos gyvensenos įgūdžius.

Septyni jauni VFK nariai (Vilma, Rimantė, Ingrida, Loreta, Jurgis, Povilas ir Karolis), turintys skirtingus gebėjimus, socialines ir kultūrines patirtis, susibūrė į projekto „Kovok!“ iniciatyvinę grupę, siekė vienas kitą labiau pažinti, dalintis asmenine patirtimi, o svarbiausia kartu ruoštis seminarams ir juos įgyvendinti. VFK nariai nemokamus seminarus organizavo dukart per mėnesį, pradedant 2013 m. rugsėjo mėnesiu, baigiant 2014 m. vasario mėnesiu.

Seminarų tikslas – pristatyti fechtavimo sportą kaip patrauklią priemonę, skatinant žmones mokytis per sportą ir aktyvią veiklą. Seminarų teorinėje dalyje dalyviai daugiau sužinojo apie sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Praktinėje dalyje suprato, kad visuomenėje daug geriau būti aktyviu dalyviu ir imtis iniciatyvos. Praktinės dalies metu VFK nariai pademonstravo parodomąją kovą. Dalyviai susidomėję stebėjo balta apranga apsirengusių fechtuotojų kovą, o jai pasibaigus nepagailėdavo ir plojimų. Vėliau fechtuotojai skatino dalyvius peržengti savo galimybių ribas, išplėsti komforto zoną ir, nugalėjus baimę, išbandyti naują laisvalaikio leidimo formą – fechtuotis. Eiti į takelį paėmus ginklą į rankas pirmą kartą nėra labai lengvas uždavinys, tuo galėjo įsitikinti dalis dalyvių, kurie, pasirinkę stebėtojo poziciją, prisipažino, kad kova yra labai įdomi, tačiau jie dar nedrįsta to daryti, nors labai norėtų išbandyti. Išbandę kovas dalyviai džiaugėsi naujais potyriais ir kilusiomis emocijomis. Dalyviai nepagailėjo pagyrų ir komplimentų seminarų organizatoriams, ypač dalyviai akcentavo organizatorių nuoširdumą ir atvirumą, betarpišką bendravimą.

Projekto pabaigoje vykdytojų tarpe buvo suorganizuota refleksija, projekto baigiamasis susitikimas. Vykdytojai analizavo projekto stipriąsias puses ir trūkumus, kokios buvo klaidos, kas sėkmingai atlikta, įvertino asmeninę patirtį įgytą projekte. Susitikimo metu taip pat buvo aptartas projekto tęstinumas ir įgytų įgūdžių pritaikymas asmeniniame gyvenime.

Vykdytojai džiaugiasi, kad įgyvendintas projektas „Kovok!“ padarė poveikį jų gyvenime, tuo pačiu ir apsilankiusių seminaruose dalyvių tarpe. Laimingi veidai ir spindesys akyse ir plati šypsena – geriausias to įrodymas. Programos „Veiklus jaunimas“ dėka visi turėjo galimybę mokytis ir mokyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *