Pirmosios špagos balansavimo ant piršto varžybos

PrintFriendly and PDF

2016 m. balandžio 2 d. įvyko pirmosios špagos balansavimo ant piršto varžybos. Tikriausiai daugelis fechtuotojų treniruočių metu yra bandę balansuoti špagą, tačiau oficialių varžybų organizuota nebuvo. Balansavimo varžybos vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Velykinio fechtavimo turnyro metu. Vyko vaikinų fechtuotojų, merginų fechtuotojų ir ne fechtuotojų (žiūrovų), kurie dar to nėra bandę varžybos. Visi turėjo du bandymus, bandymas laikomas pradėtu, kai špaga balansuojama ant piršto ilgiau kaip 5 sekundes. Fechtuotojai špagos balansavimo varžyboms ruošėsi treniruočių metu, o žiūrovai apie galimybę dalyvauti varžybose sužinojo tik atvykę į sporto salę.

Geriausiai vaikinų fechtuotojų tarpe sekėsi Nojui Vyšniauskui, kuris pirmuoju bandymu išlaikė špagą ant piršto 8 minutes 48 sekundes. Antroje vietoje liko Aleksandras Volfa (5:27), trečioje vietoje – Dmitrij Srebniuk (4:26). Merginų fechtuotojų gretose puikiai pasirodė Greta Steponavičiūtė, kurios rezultatas 8 minutės 10 sekundžių, antroje vietoje Aušrinė Šarkaitė (4:25), trečioje – Indrė Steponavičiūtė (4:15). Paklausus laimėtojos Gretos kas padėjo pasiekti sėkmę ji akcentavo, kad „reikia gerai susikaupti“, o laimėtojas Nojus pritardamas Gretai sakė, kad „reikia susikaupti, nesiblaškyti, nedaryti staigių judesių ir atsipalaiduoti“.

IMAG1729-noNojus Vyšniauskas

Ne fechtuotojų kategorijoje aktyviausi buvo fechtuotojų tėveliai, kurie sukūrė tikrą intrigą varžybų metu. Vienas iš pirmųjų pasirodė ir kartelę aukštai iškėlė fechtuotojo tėtis Irmantas, kuris išlaikė špagą ant piršto 11 minučių ir 15 sekundžių. Po tokio puikaus pasirodymo daugelis žiūrovų sunkiai ryžosi bandyti savo laimę varžybose, nors bandančiųjų tai daryti buvo ne vienas. Kai jau buvo tikėtasi, kad rezultatas ir liks toks, dar vienas tėvelis Antanas atėjo išbandyti savo laimę ir pagerino rezultatą išbalansavęs 11 minučių 46 sekundes. Tuo metu, kai jau regis balansavimo varžybose dalyvavo visi norintys, savo galimybių patikrinti atvyko fechtuotojo tėvelis Arūnas, kuris pirmuoju bandymu iš karto pagerino varžybų rekordą pasiekęs 12 minučių 29 sekundės laiką. Supratęs, jog balansavimas ant piršto yra rimtai vertinamas komisijos ir viskas atidžiai protokoluojama, Arūnas antruoju bandymu pagerino savo rezultatą išlaikęs špagą ant piršto 20 minučių ir 3 sekundes, nors dar galėjo laikyti ilgiau, tačiau pasiekęs 20 minučių ribą sustojo.

Stebint iš šono balansavimas atrodė labai paprastas ir lengvas užsiėmimas Arūnui ir kitiems daugiau kaip 10 minučių išlaikiusiems ant piršto tėveliams. Pasiteiravus laimėtojo Arūno kas lėmė sėkmę, jis atsakė, kad „vaikystėje nebuvo kompiuterio ir daug laiko žaidė lauke su natūraliais ir savadarbiais žaislais, tai padėjo lavinti kūrybiškumą, koordinaciją, reakciją ir komunikaciją su draugais. Visa tai įrodo teigiamą įtaką žmogaus vystymosi procese. Dar padeda pozityvi nuostata ir bendrystė su vaiku.“

IMAG1727-ar

Arūnas Balčiūnas

Varžybų organizatoriai treneriai Vilma Kasiulynienė ir Audrius Tamulėnas dėkoja komisijos nariui Joeliui, padėjusiam vykdyti varžybas, taip pat visiems dalyviams ir kitiems savanoriams, bei džiaugiasi sėkmingai pavykusiomis varžybomis ir fiksuotu oficialiu špagos balansavimo ant piršto rezultatu – 20 min 3 s.

Ar galite geriau?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *